Топіар, або топіарі (Topiary)

СНПЧ А7 Челябинск, обзоры принтеров и МФУ

Топіар, або топіарі (Topiary) - одне з найстаріших напрямків садово-паркового мистецтва, яке полягає в багаторічному формуванні декоративних форм з рослин за допомогою вирощування дерев, чагарників і напівчагарників певним чином і подальшої регулярної стрижки для підтримки необхідного виду. Творіння можуть бути найрізноманітнішими - геометричними, абстрактними, архітектурними або зображати тварин і людей.

Слово "topiary" має латинське і давньогрецькі корені. З латинської "topiarius" перекладається як "садівник", "topiaria" означає "садівниче мистецтво", а латинське "topia" - "фреска із зображенням ландшафту" (мініатюрний пейзаж). Давньогрецьке походження пов'язане зі словом "τόπος" - "місце". Належність джерела назви до настільки прадавніх цивілізацій дає зрозуміти наскільки древнє саме мистецтво декоративної стрижки дерев.

Родоначальником топиарного мистецтва вважається один Юлія Цезаря і імператора Августа, садівник кней Матій, що жив в I в. до н.е. і вперше представив даний вид мистецтва публіці. Перші письмові описи фігурної стрижки рослин сягають своїм корінням в Древній Рим. Римський консул Пліній Старший у своїй роботі "Природна історія", складеної приблизно в 77 році н. е., і поет Марк Валерій Марціал в своїх епіграмах описували незвичайні підстрижені зелені форми, побачені в місцевих садах. У листах Плінія Молодшого (61-113 рр. Н.е.) зустрічалося опис складних фігур тварин і птахів, написів, ініціалів господарів або майстрів, які створили живе пишність, обелісків, живоплотів, які прикрашали сади його тосканської вілли.

Новий поштовх топіарного мистецтва дало введення американського компактного стилю, що пропонує для створення зелених скульптур використання дротяних каркасів. Вперше він був застосований в Діснейленді приблизно в 1962 році. Уолт Дісней використовував його для відтворення героїв мультфільмів по всій території тематичного парку. Цей стиль фігурної стрижки заснований на створенні певної форми з дротяного каркаса, за допомогою якого рослини набувають потрібний вид. Дана техніка дозволяє майстрам втілювати в життя найсміливіші ідеї, а садівникам-любителям надає прекрасну можливість самостійно повправлятися в топіарне мистецтві. Каркасний топіарі швидко придбав велику кількість шанувальників і регулярно демонструвався на різних художніх виставках, фестивалях та інших заходах на дану тематику.

Сьогодні інтерес до мистецтва топіар абсолютно не згас, більш того, він істотно виріс і користується неймовірною популярністю. Протягом останніх десятиліть зразки фігурної стрижки рослин - обов'язкові гості міжнародних виставок, присвячених ландшафтному мистецтву.

2-
 
3- -
 
4-
 
5- -
 
6-

7-      

13- -

12-

 
 
 
 
 
 
 
 
 
вгору

Пошук

Останні новини

Календар

« Травень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Інформація

МКП "Вінницязеленбуд", є спеціалізованим підприємством з питань озеленення, утримання та благоустрою території м.Вінниця, організації активного відпочинку та розваг в сфері дозвілля.
Центральний парк культури і відпочинку
Вінницький планетарій

Галерея

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

Наші контакти

21036, м. Вінниця,
вул. Максимовича, буд. 24
Тел./факс: (0432) 61-15-72

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page