Історія ландшафтної архітектури

СНПЧ А7 Челябинск, обзоры принтеров и МФУ

Історія ландшафтної архітектури досліджена поки що недостатньо.

Розглядають переважно історію садово-паркового мистецтва, залишаючи осторонь інші галузі ландшафтної архітектури. При цьому зазвичай садово-паркове мистецтво оцінюють на основі його регіональної приналежності. Конкретні умови розвитку соціально-економічних відносин і характер культурного і художнього розвитку суспільства йдуть як би на другий план.

Насправді ландшафтна архітектура розвивалася в одному потоці з усіма видами матеріальної і художньої культури. І кожної соціально-економічної формації була властива своя ідеологія, своє розуміння і призначення архітектури і мистецтва. Ландшафтна архітектура мала свою специфіку в умовах кожної з формацій: в древній, рабовласницький період, за часів феодалізму, що тривали на Сході аж до XX ст., В епоху становлення і розвитку капіталістичних відносин і, нарешті, в наш час, в епоху науково-технічної революції.

Стародавній світ
Декоративне садівництво з'явилося на ранніх щаблях розвитку людської цивілізації.
Найдавніші з відомих садів перебували в Єгипті. Сади існували у всіх країнах Стародавнього Сходу: Месопотамії, Ірані, Індії, Китаї. Але відомо про них вкрай мало. Частіше за інших згадуються так звані Висячі сади Семіраміди у Південному палаці Вавилона, вважалися одним із семи чудес старовини.

Європейське середньовіччя
Середні століття були часом розвитку віртуозного мистецтва ремісників. Серед них формувалися традиції ремесла і мистецтва садівників, які досягли великої досконалості в вирощуванні декоративних рослин; в філігранному мистецтві прикраси декоративних елементів садів - фонтанів, огорож, лавок, музичних мощення.

Близький схід і Індія
Попри всю різноманітність садів Сходу їх можна розділити на дві великі групи, відповідні ареалам поширення двох найбільших релігій Сходу - мусульманства і буддизму.
Сади, можливо, краще за інших видів мистецтва відбивали основи світорозуміння людини, образ його мислення, в першу чергу, звичайно, в співвідношенні себе з природою, або, як ми зараз говоримо, з навколишнім середовищем.

Далекий Схід
Середньовічне садово-паркове мистецтво буддійського кола країн істотно відрізняється від мистецтва садів Ісламу.
На відміну від незмінних регулярних планів тут розвинулося ландшафтне або пейзажне парко-будова.
Особливо виділяються сади найбільших країн Далекого Сходу - Китаю і Японії.
Складні і багатопланові релігійно-філософські системи, що існували в цих країнах, мали прямий вплив на розуміння взаємовідносин між людиною і природою.

Сучасні тенденції розвитку ландшафтної архітектури
Середина XIX в.
була примітною в історії по ряду причин. Вперше постало питання про регулювання взаємовідносин людини з навколишнім його природним середовищем.

Перелом у розвитку ландшафтної архітектури пов'язаний перш за все з ім'ям Фредеріка Олмстед. Не маючи спеціальної освіти, він виграв в 1858 р конкурс на проект Центрального парку в Нью-Йорку, назвавши себе при цьому «ландшафтний архітектор». Проект Центрального парку (рис. 1.12) реалізував ідею збереження куска незайманої природи в центрі урбанізованого району.

У сучасній ландшафтній архітектурі існує тепер кілька напрямків розвитку. Виключно важливе значення має так зване «ландшафтне планування», тісно пов'язане зі збереженням і розвитком різних видів ландшафтного середовища від незайманої заповідної природи до природних районів, інтенсивно експлуатуються людиною.
Другою важливою напрямом ландшафтної архітектури стало формування ландшафтної структури міст і урбанізованих районів.
Третім, найобширнішим напрямком ландшафтної архітектури можна вважати проектування окремих об'єктів різного призначення. Цей напрямок, природно, тісно пов'язане з двома попередніми і відрізняється особливим різноманіттям. Перш за все це проектування садів і парків.
Не можна не назвати і ще один важливий напрямок розвитку ландшафтної архітектури. Це реконструкція та реставрація паркових ансамблів минулого. За ландшафтними пам'ятниками необхідний постійний догляд; без нього сади заростають і зникають. Але навіть при належному догляді рослинність змінюється, старіє і вмирає. Виникає необхідність відновлення садів, їх реставрації. Найбільш значні пам'ятники, такі, як, Версаль, Тадж-Махал, сади Боболі, постійно підтримуються і відновлюються.

Ландшафтна архітектура в усьому світі виходить зараз на новий етап свого розвитку. Вона завоювала визнання як важлива самостійна архітектурна професія і їй потрібна велика робота по створенню та вдосконаленню просторового середовища для життя людини в найширшому розумінні цієї проблеми.

ladshaft 1

ladshaft 2

ladshaft 3

ladshaft 4

ladshaft 5

ladshaft 6

ladshaft 7

ladshaft 8

ladshaft 9

ladshaft 10

ladshaft 11

ladshaft 21

ladshaft 12

ladshaft 13

ladshaft 14

ladshaft 15

ladshaft 16

ladshaft 17

ladshaft 18

ladshaft 19

ladshaft 22

ladshaft 23

ladshaft 24

ladshaft 25

ladshaft 26

 

 

 

вгору

Пошук

Останні новини

Календар

« Березень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Інформація

МКП "Вінницязеленбуд", є спеціалізованим підприємством з питань озеленення, утримання та благоустрою території м.Вінниця, організації активного відпочинку та розваг в сфері дозвілля.
Центральний парк культури і відпочинку
Вінницький планетарій

Галерея

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

Наші контакти

21036, м. Вінниця,
вул. Максимовича, буд. 24
Тел./факс: (0432) 61-15-72

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page