Благоустрій і озеленення за кордоном. Як це виглядає?

СНПЧ А7 Челябинск, обзоры принтеров и МФУ

Зовнішній вигляд міст відображає в собі соціально-економічний рівень розвитку країни.

У розвинених країнах Америки і Європи благоустрій та озеленення міст є одними з пріоритетних завдань. Це пов'язано з тим, що держава піклується про фізичне і душевне здоров'я своїх громадян, про благополуччя яких не може бути і мова без ковтка свіжого повітря в тісному курному, метушливому, некомфортному і непривабливих містах, викликає лише стреси і хвороба.

Історія існування міст налічує тисячоліття. У «Епосі про міфологічному герої Гільгемеше» наводиться своєрідний план території міста Урука в Месопотамії, з якого видно, що вже тоді, на зорі розвитку людської цивілізаціі зеленим насадженням відводилася третя частина міської землі. До нашого часу збереглася частина плану міста Ніпу-ра, яке існувало в 1500 році до н.е. Значна частина в ньому була зайнята парками і садами. Аналогічні відомості містяться в планах і описах міст Стародавньої Індії та Стародавнього Китаю.

В даний час на даній ниві накопичений великий досвід, створений багатий озеленювальних асортимент рослин і розроблена агротехніка їх вирощування, знайдено необхідні прийоми озеленення, специфічні для міст, визначені способи утримання зелених насаджень.

Вертикальне озеленення - вирощування декоративних рослин на різних конструкціях в вертикальному напрямку. Таке озеленення служить прикрасою стін, огорож, фасадів будівель в Північній Америці і західної Европпе.

Цей вид благоустрою несе в собі кілька функцій: створення почуття захищеності, як фізичної, так і психологічної; захист від зайвого сонця завдяки створюваному «екрану»; створення фону, завдяки якому парковому і міських зон відпочинку сприймається більш ефектно; організація невеликого простору шляхом створення вертикального саду.

Кучеряві рослини допомагає приховати діри в конструкціях будівель, декорує непривабливі споруди, затримує пил і знижує рівень шуму. Особливу увагу можна приділити «висячі клумби» з однорічних квітів, які створять яскрава пляма на фасад будівлі.

Мода на озеленення дахів громадських будівель і приватних будинків знову прийшла в Європу на рубежі другого і третього тисячоліть.

Наприклад, за проектом ландшафтних архітекторів Врін і Бріш сади на розбиті дахах будівель, розташованих на різних рівнях пагорба Сент-клу в Парижі. Їх не видно з вулиці, ними можуть милуватися лише співробітники прилеглих офісів і жителі сусідніх будинків. У Копенгагені сад площею 7000 квадратних метрів розташувався на даху одного з госпіталів. У центрі Ганновера були озеленені різні частини даху одного з будинків. У Берні закладені сади на даху Малого міського управління, на терасах Великого міського управління; озеленені і впорядковані тераси два парламентські будівлі Швейцарська конфедерації, дах казино.

У Лондоні на даху 23-поверхової будівлі росте близько 100 видів квітів і чагарників, що є єдиним прикладом вирощування рослин на такій висоті. У Філадельфії є ​​сад на даху 10-поверхового житлового будинку, де радують людей своїм цвітінням аспарагус, гібіскус, бугенвиллия і інші культури.

Серед любителів є не тільки шанувальники квітників і сади на дахах, а й люди практичний. Так, наприклад, в Констанці один з них, використовуючи гідропоніку, вирощує на даху капусту, томати, морква, редис, салат та інші овочеві культури. У Сан-Франциско ентузіаст-квітникар на даху площею 16,5х1,0 м вирощує колекцію пишноцветних одно- і багаторічних рослин, цибулинних і кучерявих декоративних рослин.

Насадження в контейнерах. Посадки дерев і чагарників в містах плануються таким чином, щоб поверхня ґрунту була піднята над рівнем проїжджої частини та тротуару або відокремлена від них високим бордюром.

Полив посадок повинен бути організований так, щоб грунт не розмивали, що запобіжить змив і розпорошення землі на дороги і зменшить запиленість повітряного середовища міста.

Європейські містобудівники знайшли цікаве рішення для тих територіальних ділянок, де неможливо посадити рослини в грунт. Висаджують рослини в контейнерах.

Пристрій типу контейнер дозволяє сформувати для зимуючих у відкритому грунті багаторічних рослин комфортне середовище в центрі міста. Вони забезпечені родючий грунт і своєчасний полив. У контейнері їх не витоптують, і вони не страждають. У тому ж час грунту, обмежений високі стінки контейнер, що не вимивається, що не розпорошується і не забруднює дороги і повітря міст.

У містах Західної Європи та Америки вже давно поширене оформлення вулиць, площ та інших територій різноманітними видами контейнерів, для посадок в які використовується широкий асортимент рослин.

Живоплотом прийнято називати густі посадки з формованих і вільно зростаючих дерев або кущів (або їх поєднання) з метою отримання зімкнутих непроникних насаджень. Зазвичай стрижкою їм віддається форма зеленої стіни.

gorod1

gorod3

gorod4

gorod5

gorod6

gorod7

gorod8

gorod9

gorod10

gorod11

gorod12

gorod14

gorod15

gorod16

gorod17

gorod18

gorod19

gorod20

gorod21

gorod22

gorod

 

 

вгору

Пошук

Календар

« Липень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Інформація

МКП "Вінницязеленбуд", є спеціалізованим підприємством з питань озеленення, утримання та благоустрою території м.Вінниця, організації активного відпочинку та розваг в сфері дозвілля.
Центральний парк культури і відпочинку
Вінницький планетарій

Галерея

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

ZooTemplate

Наші контакти

21036, м. Вінниця,
вул. Максимовича, буд. 24
Тел./факс: (0432) 61-15-72

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Top of Page